Madagaskar počasí

Na pobřeží se teplota pohybuje kolem 20 až 26 stupňů. Ve vnitrozemí jsou průměrné teploty kolem 15 až 20 stupňů. Je dobré počítat s tím, že díky členitému povrchu této země, může být rozdíl v teplotách na pobřeží a horách dokonce 20 stupňový.

Madagaskar podnebí

Madagaskar leží převážně v tropickém klimatickém pásmu, logicky ho tedy charakterizuje vlhké tropické klima. Teploty se zde liší podle toho, v jaké části ostrova jste a v jak vysoké nadmořské výšce se zrovna nacházíte.

Poznejte Madagaskar - dostupná cena a hotely s nejlepším hodnocením

Ostrov je možné rozdělit na tři oblasti. Východní a severozápadní pobřeží je typické vydatnými dešti v období od května do září. Vnitrozemí a jeho horské oblasti neujdou monzunovým dešťům od října do dubna a na jihu je zase naopak neustálé sucho.

V souhrnu je možné říci, že období sucha je na ostrově od května do října, jak je ale uvedeno již výše, záleží na konkrétní oblasti. Protože Madagaskar leží na jižní polokouli, trvá zimní období od května do října a letní období od listopadu do dubna.

Zohledněte počasí na Madagaskaru před návštěvou

Před návštěvou Madagaskaru je tedy dobré zohlednit počasí, které bude v době vašeho pobytu na ostrově vládnout a přizpůsobit vašemu plánování také konkrétní oblasti, které chcete poznat. Obecně je možné říci, že nejvýhodnějšími měsíci pro návštěvu tohoto specifického ostrova jsou září až listopad. Ostrov nesužují vysoké teploty, což na cestách jistě oceníte. Na východním pobřeží si navíc zelené flóry můžete užívat celoročně. Déšť je zde vcelku běžným jevem a to i mimo období dešťů. Odměnou je však stále zelená a energií nabitá příroda.

Tip: Koukněte na další ráj na zemi Kapverdské ostrovy. Na Kapverdách je též pěkná příroda na mnoha místech a pěkné počasí po celý rok + dobrá bezpečnost a ceny.

Pokud vám nedělá vyloženě dobře hustý a neustávající déšť, vyhněte se Madagaskaru v období dešťů. Na druhou stranu, pokud jste přijeli za zdejšími plazy nebo orchidejemi, nebude právě toto období vůbec na škodu. Plazi v této době doslova ožívají a orchideje si užívají vlhkosti a kvetou. Neexistuje tedy ten jediný správný čas na návštěvu Madagaskaru.

Období dešťů a období sucha na Madagaskaru

počasí Madagaskar
počasí Madagaskar