Madagaskar bezpečnost

Na trhu

Co se týká bezpečnosti spojené s místní kriminalitou, ta je na Madagaskaru poměrně nízká. Což však neznamená, že by vám nehrozilo nebezpečí. Dbejte doporučení místních průvodců, kteří vám zkušeně povědí, kam se například po setmění nevyplácí vyrazit si na procházku.

Ve městech včetně toho hlavního hrozí kapesní krádeže, takže je třeba dávat pozor na své věci, zejména cennosti a doklady. Nebezpečí je vyšší na trzích nebo v hromadné dopravě. Snažte se zbytečně nevystavovat nic, co má nějakou hodnotu. Nenechte se zmást, okrást vás mohou jak dospělí, tak děti. Na venkově jsou krádeže spíše výjimkou, v některých vesnicích však turisté nejsou tak úplně vítáni. V zájmu vlastní bezpečnosti je také třeba dodržovat zákaz týkající se fotografování letiště, vládních budov, mostů, ozbrojených sil atd. Pokud budete chtít fotit místní, počítejte s tím, že za fotku mohou chtít bakšiš.

Poznejte Madagaskar - dostupná cena a hotely s nejlepším hodnocením

Ohledně bezpečnosti spojené se zdravím je dobré myslet na to, že kvalitní zdravotnická zařízení jsou v hlavním městě. Protože vždy vyžadují platbu předem, nepodceňte cestovní pojištění, které vám v případě potřeby ušetří mnoho starostí, peněz a především vám může zachránit život. Místní lékárny jsou zásobené celkem kvalitně. Pokud se chystáte na Madagaskar, nemusíte mít žádné povinné očkování. Doporučenými však jsou – žloutenka typu A, B, tyfus, tetanus a užívání antimalarik.

Pokud si říkáte že Madagaskar není vhodnou destinací pro vás a přesto chcete dovolenou letecky, můžete se podívat třeba na Chorvatsko letecky, nebo Egypt letecky.

Voda a jídlo – na co si dát pozor

Tak se doporučuje dodržovat pravidla spojená s jídlem a pitím. Vodu z kohoutku nepijte, ani ji nepoužívejte na čištění zubů. Pijte balenou vodu, nejezte místní zmrzlinu a pozor také na vodu ve formě ledu. Maso i vejce by měly být dostatečně tepelně zpracované. Vyhýbejte se domácím majonézám. Samozřejmě je to jen na vás, ale jistota je jistota. Vždyť kdo by chtěl místo objevování Madagaskaru zbytečně skončit v péči lékařů.

Pamatujte také na to, že na Madagaskaru můžete být více dní bez přístupu k elektrickému proudu nebo internetu. Určitě se tak vyplatí mít s sebou zásobu baterií a power banku.