Doprava na Madagaskaru

Taxi v Madagaskaru

K cestování po Madagaskaru můžete využít hned několik prostředků.

K tomu nejoblíbenějšímu a zároveň asi nejpohodlnějšímu patří auto. Tahle volba přináší nejen praktičnost a pohodlí, ale také nějaké finanční výdaje. Není zrovna nejlevnější, ale můžete mít auto přímo s řidičem. Což se hodí v případě, že se nechcete potýkat s místním dopravním ruchem. Přece jen je tenhle ostrov specifický i v této oblasti. Jezdí se vpravo a kromě dalších aut budete silnici sdílet třeba se stády krav. Navíc dopravní značení nepatří k tomu nejspolehlivějšímu, takže se místní řidič určitě hodí. Kvalita silnic také nebývá úplně nejlepší. Hlavní silnice jsou asfaltky, ty vedlejší už jsou čistě přírodního rázu.

Poznejte Madagaskar - dostupná cena a hotely s nejlepším hodnocením

Můžete využít i služeb taxi, to funguje ve větších městech. Je poměrně spolehlivé, ale od automobilu nečekejte žádný luxus. Na delší vzdálenosti se proto příliš nevyplatí. Co se týká městské dopravy, ta funguje pouze v hlavním městě. Jezdí zde mikrobusy, které si na cestě můžete stopnout vlastně kdykoli a kdekoli. Problémem může být domluva s průvodčím, který většinou mluví pouze místním jazykem. Mikrobusy však mají konečnou zastávku v centru města. Pokud se chcete dopravit mezi většími městy, využijte pickupy, které čekají na místních autobusových nádražích.  Obvykle ze zastávky nevyjedou, dokud nejsou plně obsazeny. Využívají pevných cen, nesmlouvá se. Problém je v tom, že bývají nepohodlné a cestování s nimi zabere více času.

Doprava na Madagaskaru a dobrodružství

Pokud vás čas netlačí a chcete zažít dobrodružství, při kterém si vychutnáte zdejší atmosféru, pak cestujte vlakem. Vlaky jezdí do několika větších měst. Jedou velmi pomalu a zpoždění je na denním pořádku. Někdy nebývá v řádech minut, ale i hodin. A pokud ani cesta místními historickými vlaky neuspokojila vaši touhu po nevšedních zážitcích, nezbývá než vyzkoušet cestu na valníku, který je tažen místními voly. Je pravda, že se jedná o originální dopravní prostředek, který je na některých nepřístupných cestách jedinou možnou variantou.

V případě, že je vám bližší cestování po vodě, domluvte se s místními rybáři. Ti vás přepraví takřka kamkoli. Cena bude záležet na tom, jak jste zdatní ve smlouvání. Určitě si ji dohodněte předem, vyhnete se tak pozdějšímu rozčarování. A pokud trváte na cestování, které bude rychlé, pohodlné a to i za cenu vyšších nákladů, létejte. Vnitrostátní letecké linky fungují a svá místa si můžete zarezervovat na internetu.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, nezbývá než popřát šťastnou cestu.